Protected: Home Forums NexTech Fish Tank Forum Google üste çıkmak

 • This topic is empty.
Viewing 0 reply threads
 • Author
  Posts
  • #67400 Reply
   ramonakentish
   Guest

   Google’da üst sıralara çıkmak, her site için büyük bir kazanımdır. Öyle ki aramalarda ne kadar yukarıda olursanız o kadar fazla ziyaretçi edinirsiniz. Ziyaretçiler arama yaptıklarında genel anlamda sadece ilk sayfaya bakarlar. Aslında bakarsanız, ilk sayfada görünmeniz demek, Google kullanıcıları için aradıkları içeriğe ulaştılar demektir.

   Google, adaletli sıralama sistemi sunabilmek adına farklı arama robotları ile çalışır. Bu robotlar internet sitelerine masraf, içeriklerine bakar, her sayfa için bir çözümleme yapar. Her sitenin içinde ne olduğu ne konu alıyor, hangi kullanıcıları ilgilendiriyor, hangi araştırmalara cevap olabilir benzer biçimde sorulara cevap ararlar.

   Tabi ki burada yapay zeka laf mevzusu olduğundan yazanları okuyup anlaması pek mümkün değildir. İşte bu yüzden SEO denilen sistemi kullanırlar. Başlıklar , anahtar kelimeler, kalın font kullanılarak yazılmış kısımlar dikkate alınır. Bunların cevabında da sayfanın içinde ne olduğunun ne bahsetmek istediğine ulaşılır. Bir öteki mühim etken ise kalitedir. Google’ın hedefi kullanıcıları için en kaliteli siteyi sunmaktır. Bundan dolayı kalitesi yüksek olan siteleri daha Googleda üst sıralara çıkmak sıralara çıkartır. Google da üst sıralara çıkmak için sitenizin bu şartlara uygun olması gerekmektedir.

   Google Üst Sıralara Çıkma Yöntemleri
   Analiz siteleri size Google da ki durumunuz hakkındaki malumat verir. İçeriklerinizi sitenize yüklemeden önce SEO analizinden geçirirseniz, çözümleme programı size sayfanızın içinde ne olduğu, noksan kısımları, yükseltmeniz gereken kısımları ve Google için önemli olan noktaları aktarır. Bu çözümleme programlarının hedefi ise, içeriğinizin en üst sıralarda yer almasıdır.

Viewing 0 reply threads
Reply To: Google üste çıkmak
Your information: